GFDMO

O nas

Czym jest organizacja GFDMO?

GFDMO – Global Fascial Distortion Model Organisation, to ogólnoświatowa sieć edukatorów terapii manualnej FDM

Global Fascial Distortion Model Organisation, której założycielem i właścicielem jest Angitia Sp. z o.o., została powołana do życia w 2016 roku. Do stworzenia organizacji zainspirował nas stworzony przez Stephena Typaldosa   paradygmat medyczny – model FDM.

 

Podwaliny naszej organizacji dał międzynarodowy kongres IFDMC – International FDM Congres, który odbył się w 25. rocznicę odkrycia przez Stephena Typaldosa  pierwszej dystorsji układu powięziowego. Kongres został zorganizowany przy współpracy Angitia Sp.z o.o. i AWF Katowice oraz przy wsparciu światowej klasy naukowców, takich jak: Andry Vleeming, Robert Schleip, Andreas Haas oraz bardzo doświadczonych praktyków, wykładowców i instruktorów krajowych i zagranicznych, jak: Frank Römer, Raimond Igel, Ewa Włodarczyk, Piotr Kostrzębski i wielu innych.

 

Głównym celem GFDMO jest stały rozwój modelu FDM, poprzez: prowadzenie badań, organizację międzynarodowych i krajowych kongresów, współpracę z uczelniami na terenie kraju i za granicą, współpracę z lekarzami, trenerami sportu i ze związkami sportowymi dyscyplin olimpijskich,  szpitalami i jednostkami badawczymi, organizację warsztatów, meetingów naukowych, łączenie grup zawodowych i wiele innych.

 

GFDMO działa zgodnie z myślą jego twórcy, dr Stephena Typaldosa: „Myślcie modelem FDM i zadbajcie o to, by dotarł do jak największej rzeszy potrzebujących pacjentów na świecie, ponieważ dzięki niemu może zmienić się zarówno wasze życie jak i waszych pacjentów.

Nasze cele

Edukacja

Edukacja terapeutów manualnych, lekarzy, kinezjologów, etc.

Współpraca naukowa

Współpraca z uczelniami, szpitalami i jednostkami badawczymi.

Organizacja wydarzeń

Organizacja krajowych i międzynarodowych kongresów.

Organizacja warsztatów

Organizacja warsztatów, meetingów naukowych, a przede wszystkim łączenie grup zawodowych dla dobra naszych pacjentów.

GFDMO logo szare