GFDMO

KURS FDM TAPING

FDM Taping

FDM Taping powstał na podstawie modelu terapeutycznego FDM, a jego twórcami są: pionier europejskiego Medical Taping Concept (MTC) i instruktor FDM Harry Pijnappel, starszy instruktor Kinesiology Tapingu (K-Aktive) i instruktor FDM Dennis Krause oraz starszy instruktor Tensiotaping i instruktor FDM Robert Faryj. Połączenie wiedzy tych trzech instruktorów z ich doświadczeniem zawodowym jest wyznacznikiem jakości tego kursu.

Kurs FDM Taping obejmuje omówienie struktur powięziowych i prezentację teorii, ale przede wszystkim praktykę, której poświęca się podczas kursu wiele uwagi i czasu. W kursie FDM Taping stosuje się aplikacje taśm elastycznych, które wspierają terapię FDM – wzmacniają i utrwalają jej efekty oraz łagodzą odczucia bólowe (aplikacje przeciwbólowe, limfatyczne, korygujące ułożenie powięzi i kompresyjne). Uczestnicy uczą się, w jaki sposób i w jakich miejscach naklejać terapeutyczne taśmy, jak je ciąć i jak dobierać do konkretnych schorzeń i lokalizacji.

Podczas kursu wykorzystuje się elementy diagnostyki i terapii modelu FDM, której fundamentem jest mowa ciała pacjenta. Połączenie aplikacji z konkretnymi technikami metody Typaldosa daje uczestnikom kursu szerszy wachlarz rozwiązań
w pracy z pacjentem. Część szkolenia przybiera formę warsztatów, podczas których zostają przedstawione propozycje postępowania w konkretnych przypadkach uszkodzeń narządu ruchu. Kurs obejmuje też analizę typowych zespołów, na przykład łokcia tenisisty czy golfisty, ostrogi piętowej, bolesnego barku itp., w podejściu zarówno lokalnym, jak i globalnym. Pozwala to jeszcze lepiej zrozumieć pracę nad tymi przypadkami i znacznie poprawić skuteczność terapii.

GFDMO logo szare