GFDMO

KURS FDM ORTHO SPORT

FDM Ortho Sport

FDM Ortho Sport to rozwijający kurs drugiego poziomu, adresowany do lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, masażystów, techników masażu, którzy ukończyli kurs pierwszego poziomu. W trakcie szkolenia omówimy i przećwiczymy, na przykładzie kilku typowych schorzeń ortopedycznych, sposób myślenia, zarządzania i terapii zgodnej z założeniami modelu FDM.

Praca modelem FDM jest bardzo skuteczna w likwidacji bólu i często właśnie tak jest opisywana, jako “terapia przeciwbólowa.” Czasem jednak dolegliwości bólowe powracają, a efekty terapeutyczne tracą na swojej spektakularności. W ramach tego kursu wytłumaczymy, jakie są przyczyny takich sytuacji i pokażemy narzędzia diagnostyczne oraz strategie terapeutyczne pozwalające nam, ale również pacjentowi, podążać w kierunku zrozumienia i rozwiązania problemu.

Zakresy ruchu, odruchy miotatyczne, testy na czucie głębokie i testy mięśniowe dają możliwość weryfikacji i upewnienia się, czy osiągnęliśmy zamierzony efekt terapeutyczny, czy jedynie zbliżyliśmy się do niego.

W trakcie kursu pokażemy, w jaki sposób używać testów mięśniowych jako zmiennej, która pozwoli nam dopracować skuteczność terapii.

FDM Ortho Sport to szkolenie rozszerzające wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, patologii jak i “patofizjologii” w ujęciu modelowym. Odniesiemy się również do problemu chroniczności, gdyż z perspektywy FDM, chroniczny oznacza “jedynie” stan tkankowy, który zawsze możemy w większym lub mniejszym stopniu przeprogramować.  Skuteczność tego działania zależy oczywiście od dobrze dobranego celu, któremu właściwie przypisana funkcja napisze włąściwą  strukturę. Wytłumaczymy i pokażemy jaki wpływ mają dystorsje powięziowe na wyniki w sporcie wyczynowym, a nadprogowe i podprogowe ich formy na czucie głębokie, tonus, siłę i moc mięśnia. Powiemy jak tym zarządzać i kierować – czyli robić rzeczy nie tylko właściwie, ale te właściwe.

FDM Ortho Sport to praca na dystorsjach oraz układzie limfatycznym w odniesieniu do najczęstszych przeciążeń, uszkodzeń, schorzeń oraz stanów pooperacyjnych w ortopedii i traumatologii, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w codziennej pracy.

 

Kurs FDM Orto Sport, pozwoli na pogłębienie wiedzy w nastepujacych obszarach:

GFDMO logo szare